O mnie

Bo lubię słowa

Nazywam się Krystyna Jakaczyńska i niezmiennie od lat zdumiewają mnie pytania typu: jak? Kaczyńska?  Zabawne? Czasami.

Z zamiłowaniabuszująca w tekstach i z ciągłym zdumieniem odnajdująca w nich błędy mniejsze lub większe.

Z sympatii do ludzi
piszących – korektorka.

Lubię pracę ze słowami, bo można im nadać odpowiednią treść. Wtedy coś znaczą.

Pracuję z różnymi tekstami i czuję się wtedy niemal jak aktorka, odgrywająca coraz to inne role, bo za każdym razem gram w innym spektaklu słowa.

Te doświadczenia są dla mnie bardzo cenne.

Moje ulubione klimaty: człowiek i wszystko, co z nim związane, psychologia.

 

Śledzenie błędów i ich poprawianie z racji wcześniejszego zawodu (finanse, rachunkowość) przerodziło się z czasem w zamiłowanie do korekty i pracy z tekstami.

Usankcjonowałam więc tę miłość do słów profesjonalnymi kursami. A zaczęło się od kursu korektorskiego –  Patrycji Bukowskiej (zostankorektorka.pl).  Dzięki Patrycjo

Potem u Ewy Szczepaniak(tekstowni.pl) –  Zostań copywriterem, Ewy Popielarz(ewapopielarz.pl) i Gochy Szoki-Komorowskiej (dwa-slowa.pl) – Szkoła pisania dla biznesu.

Zdobywam nowe i uzupełniam nabyte umiejętności – należę do zespołu korektorek, pod patronatem Patrycji Bukowskiej (klubkorektorow.pl), gdzie mam okazję doskonalić swoje umiejętności.

Nie mogę Ci obiecać, że dostaniesz nagrodę  literacką, ale pomogę w ulepszeniu Twego tekstu

A zmiany pomogę wprowadzić na Twoją www, dzięki kursom z  WordPressa Darka Pichalskiego (eakademia.online).

 

stack of books, vintage books, book

Opinie - rekomendacje

Krystyna to świetna korektorka. … uważałam, że moje teksty, które pisałam do sklepu z odzieżą dziecięcą, są wyjątkowe i bardzo dobrze napisane. Po tym, jak Krystyna usiadła nad nimi, zadziała się magia. Małe, drobne a czasem większe błędy zamieniała, na piękne zdania mające jeszcze większy sens… Byłam pod wielkim wrażeniem. … Koniecznie oddaj swoje teksty korektorce, która spojrzy na nie swoim okiem. Poprawi błędy i napisze swoje sugestie. I ani przez chwilę nie poczujesz, że ktoś te teksty krytykuje. Małe, a jednak wielkie zmiany. Wykonała kawał dobrej roboty, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Polecam bardzo serdecznie… Twoje teksty będą w dobrych rękach.

Martyna Kondratowicz 29 lip 2021

Dzień dobry, Pani Krystyno

Bardzo dziękuję za przesłane poprawki.
Już, zgodnie z Pani sugestiami zmieniłem szablony dokumentów.
Raz jeszcze chcę podziękować za to, że zadała Pani sobie trud i zwróciła moją uwagę na niedociągnięcia.
Jestem pod wrażeniem takiego podejścia, które w dzisiejszych czasach jest moim zdaniem niestety już zanikające.
 

Artur Krzempek, lipiec 2023

Stuprocentowa korektorka, mówiąc krótko – profesjonalistka w każdym calu. Pani Krystyna redagowała teksty na mojej stronie internetowej, zarówno od strony stylistycznej, gramatycznej, ale także wychwyciła każdą „literówkę”. Dzięki temu moja strona nie musi wstydzić się niechlujną treścią. 

Dariusz Pichalski

 

Napisanie książki to jedno, ale potem trzeba ją przekazać komuś, kto pomoże rzetelnie zweryfikować tekst. Krystyna ciężko nad nim pracowała, wyłapując niezauważone błędy, by każdy z Czytelników mógł cieszyć się dobrej jakości historią. Wyczucie i sprawne oko Krystyny sprawiły, że czytanie powieści jest przyjemnością. Uważała na detale, dbała o komfort pracy i zdecydowanie można liczyć na wsparcie i kilka dobrych oraz motywujących słów oraz rad. Naprawdę dobra korekta i polecam!

Bartosz Brzeziński, kwiecień 2023

Bardzo trafna ocena czytelności strony internetowej, którą wcześniej postrzegałam jako bardzo profesjonalną. Po wprowadzeniu sugestii Krystyny, strona internetowa stała się przejrzysta i bardziej czytelna dla klientów. Serdecznie polecam korekty tekstów u Krystyny.

Anna Netter

Miałam okazję i przyjemność współpracować z panią Krystyną podczas opracowywania poradnika na temat zdrowia mamy i jej dziecka. Zaskoczyło mnie, że w tekście przygotowanym już do druku można znaleźć błędy i niedociągnięcia. Pani Krystyna każdą zmianę zaznaczyła, omówiła i uzasadniła. Byłam zaskoczona końcowym efektem, a co najważniejsze – zrobiła to bezpłatnie. Dziękuję bardzo za jej wkład. L. J.